5 ting enhver kristen ektemann må gjøre mot konene sine

0
6809

Det er lett å bli forelsket, men det er vanskelig å forelske seg. Uansett hvor klar du tror du er for ekteskap, Jeg kan autoritativt fortelle deg at du ikke er forberedt før du trer inn i noen av ekteskapets utfordringer. Skriften instruert i boken til Efeserne 5:25 Dere menn, elsk deres hustruer, likesom Kristus elsket menigheten og ga seg selv for henne. Dette er en befaling fra Gud om at ektemenn skal elske sine hustruer slik Kristus også elsket kirken. Også ektemennene må gi seg selv til sine hustruer slik Kristus ga seg selv til menigheten.

Enten du bare knytter knuten eller du er i ferd med å gå en dame ned midtgangen, må du vite at det krever en bevisst innsats for å opprettholde et ekteskap. Som mannen er du familiens overhode. Det gjør deg imidlertid ikke til en diktator. Du bør være uselvisk, sette deg selv sist i enhver situasjon. Kvinner skal bli tatt vare på og vist kjærlighet og hengivenhet. For å opprettholde en sunn familie, her er 5 ting enhver kristen ektemann må gjøre mot sine koner.

5 ting enhver kristen ektemann må gjøre mot konene sine

Berør henne alltid

Kvinner er myke skapninger. De krever kjærlighet, oppmerksomhet og omsorg selv utenfor soverommet. Du husker hvordan du alltid er rask til å holde hendene hennes rett før dere to giftet dere, prøv så mye som mulig å holde tritt med det. Selv om det kan være ganske vanskelig å holde tritt med noe slikt etter ekteskapet. Spesielt når du begynner å lage babyer, vil oppmerksomheten din være delt, uten tvil. Ikke desto mindre, la det ikke være åpenbart at mange ting har endret seg.

KSE INDLY ALL-DAGSBASERGUIDE TV PÅ YOUTUBE
ABONNER NÅ

Ikke føl deg motvillig til å holde hendene hennes når du går utenfor. Kjærlighet og oppmerksomhet er alltid en trygghet for kvinner. Og kvinner elsker å bli forsikret om din kjærlighet og hengivenhet. Uansett hvor opptatt dere begge er, slutter kvinner aldri å lengte etter kjærlighet og hengivenhet fra dere. Det er derfor skriften sier Ektemenn, elsk deres hustruer, slik Kristus også elsket menigheten og ga seg selv for henne. Du må elske og gi deg selv til henne.


Før du ber den kvinnen om å gifte seg med deg, er det viktig å vite at du er i ferd med å inngå en livsforpliktelse. Du må vite at du melder deg på for å tjene henne resten av livet.

Slutt aldri å respektere henne

Som du kanskje husker satte du pris på innspillet hennes da du fortsatt fridde. Du vil utsette å bestemme deg til du hører fra henne fordi du setter pris på innspillet hennes. Ikke slutt med det når du endelig slår deg til ro med henne. Ikke bestem deg uten å konsultere henne. Det er et tegn på respekt. Hun er din bedre halvdel, ikke din slave. Hun fortjente å bli lyttet til, hun er en av beslutningstakerne i det ekteskapet.

Så når det kommer til alt som angår ekteskapet, ikke avgjør isolert. Dessuten trenger du ikke helt å forstå hennes behov før du vurderer dem. Husk at hun er en kvinne, hennes resonnement kan være litt annerledes enn ditt. På grunn av det kan hennes behov og bekymring virke vanskelig for deg. Men det betyr ikke at de ikke bør vurderes. Dette er et tegn på kjærlighet og respekt for henne.

Bær alltid byrden hennes

Din kone er din bedre halvdel. Det er derfor skriften sier Mark 10:8 og de to skal bli ett kjød; så da er de ikke lenger to, men ett kjød. Du og henne er ikke lenger to personer, men én. Du bør alltid bære byrden hennes. Problemet hennes blir ditt den dagen du knytter knuten til henne. Byrden hennes blir din å bære den dagen hun gikk ned midtgangen med deg.

Når hun kommer med problemet sitt, vær snill med ordene dine selv når hun har feil. La henne forstå at hun ikke er alene i kampen. Hun vil alltid elske deg når hun ser på deg som en hun kan betro seg til. Ekteskap har sin måte å redusere all kjærlighet, hengivenhet og omsorg som fantes når du datet. Livet kan noen ganger bli så travelt at du ikke engang kan ta vare på deg selv enn si å se etter en annen person.

Uansett hvor travelt livet blir med deg, vis alltid bekymring når hun kommer med problemet sitt.

Forstå og snakk alltid hennes kjærlighetsspråk

Kjærlighet er en følelsesmessig forbindelse som utløses av noen faktorer. Disse faktorene kalles kjærlighetsspråk. Alle, både menn og kvinner, har et annet kjærlighetsspråk. Som kristen ektemann må du prøve så mye som mulig å forstå din kones kjærlighetsspråk. Å vite dette vil hjelpe deg å holde deg på toppen av enhver situasjon som oppstår i ekteskapet. Når du forstår hennes kjærlighetsspråk, ikke slutt å snakke til henne på det språket.

Hvis din kone føler seg elsket og verdsatt når du gir henne gaver, bør du ikke slutte å få gavene hennes, spesielt når du prøver å roe henne ned. Hvis kjærlighetsspråket hennes tar henne ut på date, må du ikke slutte å ta henne ut. Det får henne til å føle seg elsket og verdsatt.

Vet alltid når du skal la henne være

Selv som mann forstår du at det noen ganger er at alt du lengter etter er å være alene. Noen ganger vil du bare være alene som mann. Dette skjer med kvinner også. Når hun går gjennom mye og det ser ut til at hun ikke kommer seg ut av det eller du er i en heftig krangel med henne, vet når du skal la henne være slik at du ikke eskalerer situasjonen.

Noen ganger er det vanskelig for kvinner å håndtere følelsene sine. De kan til tider bli ukontrollerbare og blusse opp selv til personen de elsker. Som ektemann, vet når alt hun ønsker er bare en plass. Selv når hun ikke er klar til å snakke om prøvelsen, la henne være. Hun vil endelig åpne seg når hun har krefter til det. Du må vite når du skal holde deg rolig og gå bort en stund.

konklusjonen

Mange kristne ekteskap ville ikke ha gått i stykker hvis bare mannen forsøkte å forstå sin kone. Skriften sier kan to gå sammen med mindre de er enige? Det er vanskelig å være enig når man ikke forstår motparten. Det forklarer hvorfor du må investere mye i å kjenne din kone dyrt og prøve så mye du kan for alltid å gjøre disse 5 tingene for å holde ekteskapet stivnet.

 

KSE INDLY ALL-DAGSBASERGUIDE TV PÅ YOUTUBE
ABONNER NÅ
Forrige artikkel5 grunner til at kristne må hengi seg til politikk
Neste artikkel5 myter om kristen dating
Mitt navn er pastor Ikechukwu Chinedum, jeg er en Guds mann, som brenner for Guds bevegelse i disse siste dager. Jeg tror at Gud har bemyndiget enhver troende med en merkelig nådeorden til å manifestere Den Hellige Ånds kraft. Jeg tror at ingen kristen skal bli undertrykt av djevelen, vi har kraften til å leve og vandre i herredømme gjennom bønner og Ordet. For ytterligere informasjon eller rådgivning, kan du kontakte meg på everydayprayerguide@gmail.com eller chatte meg på WhatsApp And Telegram på +2347032533703. Jeg vil også elske å invitere deg til å bli med i vår kraftige 24-timers bønnegruppe på Telegram. Klikk på denne lenken for å bli med nå, https://t.me/joinchat/RPiiPhlAYaXzRRscZ6vTXQ . Gud velsigne deg.

Forlate et svar

Vennligst skriv inn din kommentar!
Vennligst skriv inn navnet ditt her

Dette nettstedet bruker Akismet for å redusere spam. Lær hvordan kommentaren din behandles.