Bønnepunkter mot ekteskapsødeleggere

1
13316

I dag skal vi forholde oss til bønnepunkter mot ekteskapsforbrytere. Ekteskapsinstitusjonen er en som er opprettet av Gud Faderen for å være sammen med vennen. Vi ser det første ekteskapet i Bibelen, Adam og Eva, i 2.Mos 24:XNUMX. Vår himmelske far skapte ekteskap for alt godt og ikke for ødeleggelse, så hvis det er noe i strid med det, er det ikke fra Gud.

Institusjonen til ekteskap ble også skapt av Gud slik at den kunne gjenspeile og illustrere vårt forhold til ham. Vi ser i Efeserne hvordan Gud utformet mannen til å elske kona som en illustrasjon på hvordan Kristus elsker kirken, helhjertet, uselvisk og offeraktig. Ef. 5: 25 sier: 'Menn, elsk deres hustruer, slik Kristus også elsket menigheten og ga seg til den;'

Efeserbrevet viser oss også hvordan konene skal være lydhøre i ekteskapet når det gjelder underkastelse. Ef. 5: 21-33, “Underkaster dere hverandre i frykt for Gud. 22 Hustruer, underordne dere dine egne menn som Herren. 23 For mannen er hustruens hode, likesom Kristus er menighetens hode, og han er kroppens frelser. 24 Derfor, som menigheten er underlagt Kristus, så skal kvinnene være til sine egne menn i alt. 25 Menn, elsk deres hustruer, slik Kristus også elsket menigheten og ga seg for den; 26 for at han kunne helliggjøre og rense det med vannvask ved ordet, 27 for at han kunne presentere det for seg selv en herlig kirke uten flekk eller rynke eller noe slikt; men at det skal være hellig og uten lyte. 28 Så burde menn elske konene sine som deres egne kropper. Den som elsker sin kone, elsker seg selv. 29 For ingen har ennå hatet sitt eget kjøtt; men nærer og verner om det, som Herren menigheten. 30 For vi er medlemmer av hans legeme, av hans kjøtt og av hans bein. 31 Av denne grunn skal en mann forlate sin far og sin mor og være gift med sin kone, og de to skal være ett kjøtt. 32 Dette er et stort mysterium: men jeg snakker om Kristus og menigheten. 33 Ikke desto mindre skal spesielt hver og en av dere elske sin kone som seg selv; og kona ser at hun ærbødig seg for mannen sin. ”

Fra disse versene ser vi temaet kjærlighet, underkastelse, ærbødighet, respekt, offer, uselviskhet og ledelse. Ingenting av dette ble opprettet for ødeleggelse. Vi må imidlertid også erkjenne at djevelen er satt til å ødelegge. Johannes 10:10 sier: 'Tyven kommer ikke, men for å stjele og drepe og tilintetgjøre. Jeg er kommet for at de skulle få liv og for å få det i overflod.'

Djevelen søker derfor måter å påvirke sinnene til menn og kvinner i ekteskapet for å skifte fokus fra Guds vilje i ekteskapet. Derfor må ikke den kristne være avslappet; vi må våkne for å be mot ødeleggelsen av ekteskapene våre. Det er et ordtak om at det som ennå ikke er bra, trenger bønn, alt det som er bra, trenger også bønn. Det er ikke pusterom for djevelen i våre hjem, hvis vi tar ansvaret. Det er grunnen til at vi vil be mot ekteskapsforbrytere.

De kommer på forskjellige måter, høyt og subtilt, det kan være i form av venner og foreninger, og det kan være på måter som vi selv har påvirket, bevisst eller ubevisst. Uansett hvilken vei de måtte ønske å komme, vil vi ta dem alle med til bønner, Guds fred vil manifestere seg i våre hjem og Guds vilje til ekteskap vil bli vårt vitnesbyrd i Jesu Kristi navn.

BØNNepunkter

 

 • Psa. 75: 1 "Vi takker deg, Gud, for deg takker vi for at ditt navn er nær dine vidunderlige gjerninger." Fader i Jesu navn, vi roser deg for din trofasthet og godhet over oss daglig i Jesu navn. Fader i Jesu Kristi navn, vi er takknemlige for din velsignelse over våre ekteskap, vi anerkjenner deg som gjør alt det gode i våre liv, til deg alene være all ære i Jesu Kristi navn.
 • Psa. 106: 1 “Pris Herren! Takk Herren! for han er god, for hans nåde varer til evig tid. ” Far i Jesu navn, takk for din mektige styrke, takk for din fred og hjelp som har ført oss så langt i hver familie og ekteskap i Jesu Kristi navn.
 • Vår himmelske Fader, jeg overgir ekteskapet mitt i dine hender, tar absolutt kontroll i Jesu Kristi navn.
 • Hver helvete kraft mot suksessen med ekteskapet mitt, avbryter jeg dem ved kraften fra den Hellige Gud i Jesu Kristi navn.
 • Hver ond agent som planlegger mot freden i ekteskapet mitt, erklærer jeg at deres gjerninger er ugyldige i Jesus Kristus navn.
 • Å Herre min far, la hver storm i mitt hjem roe i Jesu Kristi navn. La din fred herske i mitt hjem, i Jesu Kristi navn; la himmelens fred berolige hver storm i mitt hjem i Jesu Kristi mektige navn.
 • Hver ånd av begjær djevelen ønsker å planlegge mot mitt ekteskapshjem, i min mann / kone; de blir ødelagt i Jesu Kristi navn.
 • Uansett hvilket ondt råd som står mot enheten i mitt ekteskapshjem, la din hånd avbryte slike råd i Jesu Kristi navn.
 • Jeg kommer imot alle ugudelige foreninger som omgir min ektefelle, mot fred og enhet i hjemmet mitt, la forvirring og separasjon være deres lodd i Jesu Kristi navn. Far i Jesu navn, jeg kommer imot ethvert satanisk grep om suksessen til mitt ekteskapshjem; de blir ødelagt av den allmektiges kraft i Jesu Kristi navn.
 • Å Herre min far, la din mektige hånd støtte mitt hjem mot alle onde angrep fra djevelen i Jesu Kristi navn. Vår himmelske Fader, jeg påkaller ditt navn, i Jesu Kristi navn, bygg en ildkant rundt huset mitt og gjør det for varmt for djevelen å håndtere i Jesu Kristi mektige navn. La din kjærlighet bli gjenopplivet i hjemmet på nytt i Jesu Kristi navn.
 • Fader i Jesu Kristi navn, enhver satanisk kontroll mot min ekteskapelige fred og glede, blir ødelagt i Jesu Kristi navn. Jeg kommer imot alle krefter som jobber mot ustabiliteten i ekteskapshjemmet mitt; Jeg gjør deres makt ubrukelig og ødelagt i Jesu Kristi navn.
 • Fader i Jesu navn, Herre, erklærer jeg at alt det som ikke finnes i din Jesus som manifesterer seg i mitt hjem, de blir ødelagt i Jesu Kristi navn.
 • Hver ånd av brokenhet i mitt hjem blir ødelagt i Jesu Kristi navn. Herre, jeg takker deg, jeg gir deg ros i Jesu Kristi navn, velsignet være ditt navn i Jesu navn.

Forrige artikkelBønnepunkter for å ødelegge den onde pakt
Neste artikkel10 erklæringsbønner for hver mor over hjemmet sitt
Mitt navn er pastor Ikechukwu Chinedum, jeg er en Guds mann, som brenner for Guds bevegelse i disse siste dager. Jeg tror at Gud har bemyndiget enhver troende med en merkelig nådeorden til å manifestere Den Hellige Ånds kraft. Jeg tror at ingen kristen skal bli undertrykt av djevelen, vi har kraften til å leve og vandre i herredømme gjennom bønner og Ordet. For ytterligere informasjon eller rådgivning, kan du kontakte meg på everydayprayerguide@gmail.com eller chatte meg på WhatsApp And Telegram på +2347032533703. Jeg vil også elske å invitere deg til å bli med i vår kraftige 24-timers bønnegruppe på Telegram. Klikk på denne lenken for å bli med nå, https://t.me/joinchat/RPiiPhlAYaXzRRscZ6vTXQ . Gud velsigne deg.

1 KOMMENTAR

 1. Gracias porque mis seres amados y yo hoy día la estamos pasando muy mal a causa de hechiceros que habitan el territorio donde vivo. Gracias a Dios ya ustedes por ser de gran ayuda a los hijos de Dios.

Forlate et svar

Vennligst skriv inn din kommentar!
Vennligst skriv inn navnet ditt her

Dette nettstedet bruker Akismet for å redusere spam. Lær hvordan kommentaren din behandles.