Bønner for det kristne samfunnet

0
1364

I dag skal vi delta i bønner for Christian samfunnet. Fienden er ikke rettet mot kirkebygningen, og den vil heller ikke angripe landet som kirken er bygget på. Det fienden vil angripe er folket, menigheten av hellige. Kampen mot det kristne samfunnet startet ikke bare i dag. Det har eksistert siden Kristi tid.

Jødene gjorde alt for å sikre at evangeliets lys ikke spredte seg utenlands. Selv da apostlene tok kappen etter Kristi død og gjenopplivelse, møtte de alle kjedelige situasjoner fra aktor. I vårt nåværende liv som kristne blir vi kanskje ikke kastet i varm olje som Johannes, men på den ene eller andre måten, vår tro er testet på andre måter.

I mellomtiden må vi forstå at vi er evangeliets lys. Hvis evangeliet vil trives utover dette nåværende nivået, ligger det på oss. Det er derfor det er viktig å be for det kristne samfunnet. Det er også tusenvis av troende som ikke våger å forkynne sin tro offentlig noen steder. Mørket i det territoriet er så skremmende at de fleste troende ikke kan leve fritt lenger. I mellomtiden sa Kristus at vi drar til verden og gjør disippelskap av alle nasjoner, døper dem i farens, sønnens og hellige Ånd. Vi bør også lære dem hvordan vi kan observere alle de tingene som ble befalt.

KSE INDLY ALL-DAGSBASERGUIDE TV PÅ YOUTUBE
ABONNER NÅ

For å forstå viktigheten av denne bønnen, la oss raskt trekke frem noen av grunnene til at du må be for det kristne samfunnet.

Hvorfor du må be for det kristne samfunnet

For beskyttelse over dem

Som nevnt tidligere, er det mange kristne hvis liv har blitt plaget sterkt av fienden. I Nigeria er det for eksempel steder der kristne ikke må bli sett eller hørt forkynne evangeliet. Noen har blitt drept, mens andre er lammet for livet bare fordi de forkynte evangeliet.

Vår bønn for det kristne samfunnet, uavhengig av hvor vi bor, stamme eller etnisk gruppe, vil langt på vei sikre at Guds beskyttelse er over dem og oss alle.

For standhaftighet

Skriften sier at la den som tror at han står ta vare mindre han faller. Da Kristus fremdeles var sammen med apostlene, spurte han Peter om han fortsatt ville møte troen på verden når han kom tilbake. Apostel Peter var rask til å svare ja. Han kunne ikke se hva Kristus så som fikk ham til å stille det spørsmålet.

I livet er det så mange ting som kan føre til at en stående kristen faller. Vår bønn vil være om nåde og styrke for oss alle til å fortsette med Kristus til vi trekker ut siste åndedrag.

Til fødselsvekkelse

Den store vekkelsen har startet. Det er opp til det kristne samfunnet å tenne ilden slik at den kan spre seg i utlandet. Fienden har fortsatt å skyte sin onde over i kirken. Men når vekkelsens ild er født, vil det ikke være noe sted for djevelen lenger.

Det er imidlertid viktig å vite at Gud ikke vil stige ned fra himmelen englene for å starte den store vekkelsen, det er samfunnet av troende, menigheten for de hellige, forsamlingen for de som tørster etter herren som Gud vil bruke. Inntil vekkelsen starter, vil vi ikke slutte å ha lunken kristen, mennesker som vil bli født for Kristus i dag og i morgen, de gjør en annen ting.

Skriftene sier at den rettferdiges bønn virker effektivt. Når vi løfter stemmen vår til Gud, vil vekkelsens ild bli født og den vil spre seg utover.

Jeg bestemmer med kraft fra den Høyeste at vekkelsens ild vil begynne å brenne i Jesu navn. Over alle stater, regioner og byer, la gjenopplivingsilden begynne å brenne i Jesu navn.

Bønnepoeng

  • Herre Jesus, jeg takker deg for denne nåde. Jeg forherliger deg fordi du er Gud. Jeg takker deg for din gunst, din barmhjertighet og gaven til din sønn Jesus Kristus. Jeg takker deg for Kristi dyrebare blod som ble utøst på Golgata for vår skyld, la ditt navn bli opphøyet i Jesu navn. 
  • Herre, jeg ber for alle kristne i mørkets Bitterroot-dal. Jeg ber om at ditt beskyttelseslys skal skinne over dem i Jesu navn. 
  • Jeg bestemmer med myndighet fra himmelen, enhver kristen, enhver troende på Kristus, som sliter med territoriale makter, jeg bestemmer at åndelig hjelp kommer for dem i Jesu navn. 
  • Herre Jesus, jeg ber om styrke for alle troende. Nåde for dem å fortsette uten slitne. Den nåde å fortsette å stå uavhengig av den forferdelige situasjonen rundt dem, jeg ber om at du gir dem det i Jesu navn. 
  • Herre, jeg går inn for alle troende i krigsutbredte områder, jeg ber om at du skal beskytte dem i Jesu navn. Jeg ber om at ditt merke vil være over dem i Jesu navn. For det er skrevet: Jeg bærer Kristi merke, ingen skal bry meg. Jeg bestemmer i Jesu navn, la ingen skade komme over dem i Jesu navn. 
  • Jeg ber for alle troende som har forlatt familien sin om å dra inn i et fremmed land for å spre evangeliet. Skriften sier at ikke berør min salvede og ikke gjør profeten min noe vondt. Jeg bestemmer at du skal ha hendene over dem i Jesu navn. 
  • Fader Herre, jeg ber deg forberede alle troende på den store vekkelsen som er kommet. Herre Jesus, jeg ber ved din nåde, la den ikke fange oss uforberedt i Jesu navn. Jeg søker nåde til å forbli stående i ditt nærvær, Herre løslater den over oss alle i Jesu navn. 
  • Jeg ber for enhet blant troende. Uansett kultur, språk eller religion, har vi blitt familie gjennom Kristi blod. Herre Jesus, jeg ber om at din kjærlighet vil fortsette å bo i våre hjerter i Jesu navn. Nåde for oss å se utover læren i vår lokale kirke, nåde for oss å komme sammen som en fold, en kirke, en dåp, jeg ber om at du vil gi oss i Jesu navn. 

 


annonser

Forlate et svar

Vennligst skriv inn din kommentar!
Vennligst skriv inn navnet ditt her