Bibelvers om seier

0
207

Vi ønsker alle seier over enhver truende utfordring, og det er derfor vi trenger noen bibelvers om seier. Vi kan ha seier i alle former; det kan dreie seg om rettssaker, om sykdom eller landstvist etter hvert som saken måtte være. Imidlertid er den største typen seier vi kan ha i Kristus Jesus. Vår seier i Kristus Jesus gir oss frihet over synd.

Det kan huskes at Kristus fortalte disiplene sine at de i livet ville møte trengsler og utfordringer, men de burde være i god tro fordi han har erobret verden. Kristi seier er det vi troende viser i dag. Samtidig vil mange andre mennesker slite og utmatte seg selv og prøve å vinne. Seieren vår har blitt avgjort i Kristus Jesus. Alt vi trenger å gjøre er bare å vitne om vår seier i Kristus Jesus, selv om vi kan møte utfordringer i livet, selv om livets storm vil komme som raser over oss, bør vi være i god tro fordi Kristus har erobret alt.

Abonner på YouTube-kanalen vår for å se kraftige bønnevideoer daglig

I mellomtiden har seier i Kristus Jesus mye å gjøre med vårt forhold til Gud. Når forholdet mellom Gud og oss er uforstyrret, er seieren vår sikker. Derfor må vi alltid finne veien tilbake til korset når vi savner det. Vi må også vite at det å tro på Jesus Kristus ikke automatisk oversettes til en spontan seier. Det er tider som seieren vår kommer bit for bit. Selv mens vi er i venterommet for at vår seier skal manifestere seg, må vi utvise en god karakter, og bibelen sier at ingenting kan skille oss fra Guds kjærlighet. Selv når det ser ut til at seieren ikke vil det, må vi stole på Gud og fortsette å tro.

Abonner på YouTube-kanalen vår for å se kraftige bønnevideoer daglig

Bibelvers

2 Samuel 19: 2 Og seieren den dagen ble omgjort til sorg for hele folket; for folket hørte den dagen si hvordan kongen ble bedrøvet for sin sønn.

2 Samuel 23:10 Han stod opp og slo filisterne til hans hånd var trett, og hans hånd kløvde seg til sverdet; og Herren vant en stor seier den dagen; og folket kom tilbake etter ham bare for å ødelegge.

2 Samuel 23:12 Men han stod midt på jorden og forsvarte den og drepte filistrene, og Herren vant en stor seier.

1 Krønikebok 29:11 Din, Herre, er storhet og kraft og herlighet og seier og majestet; for alt som er i himmelen og på jorden, er ditt; ditt rike, Herre, og du er opphøyet som hode over alt.

Psalms 98: 1 Syng for Herren en ny sang; for han har gjort vidunderlige ting. Hans høyre hånd og sin hellige arm fikk ham seieren.

Jesaja 25: 8 Han vil sluke døden til seier; og Herren, Gud, vil tørke bort tårer fra alle ansikter; og hans folks irettesettelse skal han fjerne fra hele jorden; for Herren har talt det.

Matteus 12:20 Et knust siv skal han ikke knekke, og røyende lin skal han ikke slukke før han sender dom til seier.

1 Corinthians 15:54 Så når denne korrupsjon skal ha påtatt seg inkorrupsjon, og denne dødelige skal ha påført udødelighet, da skal de bli utfylt ordtaket som er skrevet: Døden blir oppslukt i seier.

1. Korinter 15:55 Død, hvor er din brodd? Hvor er din seier?

1 Corinthians 15:57 Men takk Gud, som gir oss seieren gjennom vår Herre Jesus Kristus.

1 John 5: 4 For alt som er født av Gud, overvinner verden; og dette er seieren som overvinner verden, også vår tro.

Revelation 15: 2 Og jeg så det som et hav av glass blandet med ild; og de som hadde vunnet dyret og om hans bilde og over hans merke og over hans navn, stod på hav av glass, har Guds harper.

1 Corinthians 15:57 Men takk Gud, som gir oss seieren gjennom vår Herre Jesus Kristus.

Deuteronomy 20: 4 For Herren din Gud er han som går med deg for å kjempe for deg mot dine fiender for å frelse deg.

Romerne 6:14 For synd skal ikke være herredømme over eder; for I er ikke under loven, men under nåde.

Efeserne 6: 10-18 Til slutt, mine brødre, vær sterke i Herren og i hans kraft. Ta på deg hele Guds rustning, så du kan stå imot djevelens vilje. For vi bryter ikke mot kjøtt og blod, men mot fyrstedømmer, mot makter, mot herskerne i denne verdens mørke, mot åndelig ondskap på høydepunkter. Ta derfor til deg hele Guds rustning, så du kan tåle på den onde dagen og ha gjort alt for å stå. Stå derfor og ha lendene dine omkranset med sannhet og ha på rettferdighetens brystplate; Og føttene dine skvatt til å forberede fredsevangeliet; Fremfor alt tar du troens skjold, hvorpå dere vil kunne slukke alle de ugudeliges brennende dart. Og ta frelseshjelmen og Åndens sverd, som er Guds ord: Be alltid med all bønn og bønn i Ånden, og se derpå med all utholdenhet og bønn for alle hellige.

1 John 4: 4 I er fra Gud, små barn, og har overvunnet dem; fordi den som er i eder, er større enn den som er i verden.

1 John 5: 5 Hvem er han som overvinner verden, men den som tror at Jesus er Guds sønn?

Revelation 2: 7 Den som har øre, la ham høre hva Ånden sier til menighetene; Til ham som overvinner vil jeg spise av livets tre som er midt i Guds paradis.

Åpenbaringen 2:11 Den som har øre, la ham høre hva Ånden sier til menighetene; Den som overvinner, skal ikke bli skadet av den andre døden.

Åpenbaringen 2:17 Den som har øre, la ham høre hva Ånden sier til menighetene; Til ham som overvinner vil jeg spise av den skjulte mannaen og gi ham en hvit stein, og i steinen et nytt navn skrevet, som ingen kjenner uten å redde den som mottar den.

Revelation 2:26 Og den som seirer og holder mine gjerninger til ende, vil jeg gi makt over nasjonene:

Åpenbaringen 3: 5 Den som overvinner, han skal være kledd i hvite klær; og jeg vil ikke utslette hans navn fra livets bok, men jeg skal tilstå hans navn for min Far og foran hans engler.

Åpenbaringen 3:12 Den som overvinner, vil jeg gjøre en søyle i min Guds tempel, og han skal ikke lenger ut; og jeg vil skrive på ham navnet mitt Gud og navnet på min Guds by, som er det nye Jerusalem som kommer ut av himmelen fra min Gud; og jeg vil skrive på ham mitt nye navn.

Åpenbaringen 3:21 Til den som overvinner, vil jeg gi meg å sitte sammen med meg på tronen min, likesom jeg også har overvunnet og er satt ned sammen med min far på hans trone.

Revelation 11: 7 Og når de er ferdige med sitt vitnesbyrd, skal dyret som stiger opp fra den bunnløse gropen føre krig mot dem og overvinne dem og drepe dem.

Revelation 13: 7 Og det ble gitt ham å føre krig med de hellige og overvinne dem; og makt ble gitt ham over alle slektninger og tunger og nasjoner.

Åpenbaringen 17:14 Disse skal føre krig med Lammet, og Lammet skal overvinne dem; for han er herrenes herre og kongenes konge; og de som er med ham, er kalt og utvalgt og trofaste.

Revelation 21: 7 Den som seirer, skal arve alt; og jeg skal være hans Gud, og han skal være min sønn.

Abonner på YouTube-kanalen vår for å se kraftige bønnevideoer daglig

annonser
Forrige artikkelBibelvers for barn
Neste artikkelBibelvers om utdanning
Jeg heter Pastor Ikechukwu Chinedum, jeg er en Guds mann, som brenner for Guds bevegelse de siste dagene. Jeg tror at Gud har gitt enhver troende en merkelig nådeordning til å manifestere Den hellige ånds kraft. Jeg tror at ingen kristen skal undertrykkes av djevelen, vi har makten til å leve og vandre i herredømme gjennom bønner og Ordet. For mer informasjon eller rådgivning, kan du kontakte meg på chinedumadmob@gmail.com eller Chat meg opp på WhatsApp And Telegram på +2347032533703. Jeg vil også gjerne invitere deg til å delta i vår kraftige 24-timers bønnegruppe på Telegram. Klikk på denne lenken for å bli med nå, https://t.me/joinchat/RPiiPhlAYaXzRRscZ6vTXQ. Gud velsigne deg.

Forlate et svar

Vennligst skriv inn din kommentar!
Vennligst skriv inn navnet ditt her